а б в г д е ж з и к л м н о п р с т у ф х ц ч ш щ э ю я
a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Текст песни Ареа - Сите мои слики ( перевод, lyrics , слова, минусовка)

Главная > Тексты > Ареа > Сите мои слики

Текст и перевод песни

Од сите мои слики што ги чувам
Што ги редам и подредувам
Само една не ми дава мира
Од глава не излегува.

Еден човек и една жена само
Месец млад и блага светлина
Еден за друг знаат што им треба
И место нив ветрот зборува

Песно моја збеснуваш во мене
Остави да ме најде тој по тебе
Ѕвездо моја блеснуваш за мене
Сеуште дише,дише тој во тебе.

Сите мои слики што ги чувам
Сите мои сеќавања
Тажни океани,пловам по нив
Да ме потонат у не,не можат

Песно моја збеснуваш во мене
Остави да ме најде тој по тебе
Ѕвездо моја блеснуваш за мене
Сеуште дише,дише тој во тебе.

Песно моја,ѕвездо моја
Желбо моја,само моја
Ти си сила каква нема
Ти си сила што ме тера
Божји глас да чујам
Во себе што ме крева
Вечна љубов јас да барам
Вечна љубов со него да најдам.
Если вы нали ошибку в тексте, вы можете ее исправить

Виодеоклипы еще

Коментарии и отзывы

Информайция

104 - Просмотров(a) текста(слов, lyrics, перевода, минусовки) Ареа - Сите мои слики
Наш портал предлагает вам ознакомиться с Ареа - Сите мои слики текстом песни вы также можете найти у нас аккорды этого исполнителя Ареа пополняйте нашу коллекцию текстов и переводов песен! для вас уже вылажили песню Ареа - Сите мои слики

Популярные песни

Название исполнитель Альбом Жанр
1 Janie Jones (Peter Doherty Vocal Version) (clash cover) Babyshambles no no
2 My Mistakes Were Made For You (Acoustic) The Last Shadow Puppets no no
3 Болт + 12 обезьян (Акустика) Noize MC no no
4 Rainbow Connection (cover Kermit the Frog) Jason Mraz no no
5 I Wanna hear you say it (фантастическая румба!) Michael Bolton no no
6 ОМ МАНИ ПАДМЕ ХУМ Deva Premal no no
7 Kizuna (Kamekun/OST Gokusen-2) KAT-TUN (Kamenashi Kazuya) no no

Другие песни от "Ареа"

Название
1 Сите мои слики
подвал